Breaking News
Home / Lajme / Mergim Brahimi nga Grasshopperi kalon në Panionis të Athinës
Foto: Keystone / Walter Bieri

Mergim Brahimi nga Grasshopperi kalon në Panionis të Athinës

Cyrih/Athinë, me 14 Janar 2018

Mesfushori nga Kosova, Mergim Brahimi nga ekipi Kampionati Zviceran në Futboll kalon në Kampionatin Grek, përcjellin Albsport.ch dhe RadioVala.com.

Brahimi ka nënshkruar me ekipin nga kryeqendra greke Athina, Panionisi. Pas rikthimit në Grasshopper Club Zürich, 25 vjeçari Mergim Brahimi ka luajtur 65 ndeshje, 53 në Raiffeisen Super League, dhe nga 6 ndeshje në Kupën e Zvicrës dhe kualifikimet e UEFA Europa League vitin e kaluar.

Klubi nga Cyrihu falënderon dhe uron Mergim Brahimin për angazhimin duke i dëshiruar çdo të mirë në Sport dhe në jetën personale.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

Foto: Keystone / Walter Bieri

 3,455 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Zejdan Alili, futbollist në Gjermani, flet për emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim (26) bashkëbisedim me Zejdan Alilin, Futbollist në SV 1950 Büchelberg e.V. …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: