Home / Lajme / Jetmir Krasniqi i bashkohet FC Luganos në Super Ligën e Zvicrës

Jetmir Krasniqi i bashkohet FC Luganos në Super Ligën e Zvicrës

Lugano, me 15 Janar 2018

Mbrojtësi i krahut të djathtë, Jetmir Krasniqi është futbollisti i radhës shqiptar që do të luaje në Super Ligën e Zvicrës. Krasniqi do të luaje sërish në rajonin Ticino, por tani për FC Luganon, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Ai ka nënshkruar një Kontratë dyvjeçare me FC Luganon.

23 vjeçari Jetmir Krasniqi ka lujajtur 16 ndeshje për FC Chiasson në sezonin në vijim.

Fillimisht Jetmir Krasniqi ka luajtur për Team Vaudin, më pas për FC Lausanne-Sportin, FC Le Montin dhe së fundmi për FC Chiasson.

Jetmie Krasniqi është futbollisti i vetëm që për momentin luan për ekipin e FC Luganos.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

2,097 total views, 0 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Dalin në shitje biletat për ndeshje vëllazërore Kosovë – Shqipëri

Tiranë/Prishtinë/Cyrih, më 18 Maj 2018 Federata Shqiptare e Futbollit, njofton të gjithë të interesuarit se …

Lini një Përgjigje