Home / Lajme / Gjelbrim Taipi mbetët në Super Ligën e Zvicrës, kalon te FC Grasshopperi

Gjelbrim Taipi mbetët në Super Ligën e Zvicrës, kalon te FC Grasshopperi

Cyrih, me 17 Janar 2018

Gjelbrim Taipi, mesfushori shqiptar nga Lugina e Preshevës, do të vazhdoje të luaje në Super Ligën e Zvicrës, por prej tani në ekipin tjetër, FC Grasshopper, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Taipi me Grasshopperin ka nënshkruar Kontratë, dy vjet e gjysmë. Ai vjen nga ekipi i FC St.Gallenit.

“Jemi shumë të lumtur për angazhimin e Gjelbrimit. Ai është një lojtar i zgjedhur për trajnerin tonë Murat Yakin dhe ka luajtur me sukses në të kaluarën me të. Gjelbrimi do të sjellë shumë kreativitet në mesfushën tonë”, ka thënë Mathias Walther, Drejtor Sportiv i FC GC.

Numri i futbollistëve shqiptarë në ekipin e FC Grasshopperi shkon në shtatë.

@Kasam Selimi @Albsport.ch @RadioVala.com

Foto: Kystone / Melanie Duchene

1,268 total views, 0 views today

About Kasam Selimi

Check Also

UEFA and the European Commission extend arrangement for cooperation in Brussels

Wednesday 21 February 2018 UEFA and the European Commission today signed a renewed and extended …

Lini një Përgjigje