Breaking News
Home / Lajme / Klubi shqiptar FC Eagles Aarau, Kampion dimëror të Asociacionit të Argaut në Futboll (Video)

Klubi shqiptar FC Eagles Aarau, Kampion dimëror të Asociacionit të Argaut në Futboll (Video)

Aarau, me 25 Shkurt 2018

Është klubi shqiptar FC Eagles Aarau fitues i kampionatit të 4-r dimëror të Asociacionit të Futbollit të Aargaut, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Në gjysmëfinalen e parë, FC Eagles e mundi me rezultat 3:1, FC Suhrin, ndërkaq në finale me fitore të pastër 2:0 ngadhënjeu ndaj FC Gontenschwil. Fitoren e Shqiponjave nga Aarau e ka ndihmuar loja e mirë dhe golat e Partiot Halitit. Kjo ka qenë në përballje midis dy ekipeve konkurrente në ligën e dytë të Aargaut, të cilët pretendojnë ngritjen në ligën e dytë ndërrajonale të Zvicrës.

Kapiteni i FC Eaglesit, Dardan Gashit ka lavdëruar lojën dhe kontributin e Patritot. Sipas Gashit, kjo fitore i jep besim ekipit për ta përfunduar me sukses ngritjen në një ligë më lartë.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albpsort.ch

Fotot: AFV

Video: FC Eagles

4,029 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

FC Iliria siguron kualifikimin në gjysmëfinale të Kupës së Solothurn-it

Solothurn, me 27 Mars 2019 Ka mjaftuar një gol për FC Ilirinë për t’u kualifikuar …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: