Breaking News
Home / Lajme / FC Zürichu i Aliut dhe Rexhepit finalisti i dytë i Kupës së Zvicrës në Futboll

FC Zürichu i Aliut dhe Rexhepit finalisti i dytë i Kupës së Zvicrës në Futboll

Cyrih, me 28 Shkurt 2018

Finalja e Kupës së Zvicrës në Futboll do të jetë midis FBSC Young Boysit dhe FC Zürichut, pasi që këta të fundit në ndeshjen gjysmëfinale sonte në çastet e fundit e mposhtën me rezultat 2:1 FC Grasshoppersin.

Dyshja shqiptare Gjelbrim Taipi dhe Bujar Lika zhvilluan ndeshje të plotë te FC Grasshoppersi, ndërsa Alban Pnishi ishte rezervë. Izer Aliu dhe Lavdrim Rexhepi ishin vetëm në ekipin rezervë te FC Zürichu.

Ndeshja finale midis BSC Young Boysit dhe FC Zürichut do tö luhet  me 27 Maj.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

Foto: FCZ

1,413 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Shqiptarja Diellza Sejdiaj, Kampione e Botës në Karate Kumite me Zvicrën

Lisbonë/Portugali, me 20/22 Shtator 2019 Diellza Sejdiaj është shpallur Kampione e botës në Karate, në …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: