Breaking News
Home / Lajme / Shtatë gola në miqësoren FC Bashkimi 99 – KF Labinoti

Shtatë gola në miqësoren FC Bashkimi 99 – KF Labinoti

Trübbach, me 4 Mars 2018

Shtatë gola janë shënuar në takimin miqësor midis ekipeve shqiptare, FC Bashkimit 99 dhe KF Labinotit, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Të parët kanë kaluar mysafirët në epërsi në minutën e 16-të. Vendasit e barazojnë rezultatin në minutën e 27-të. Ekipi i KF Labinotit pesë minuta para mbylljes së pjesë së parë të lojë shënuan dy gola dhe me rezultat 1:3 mbyllet pjesa e parë. Në pjesën e dytë vendasit shpejt e barazojnë rezultatin me golin në minutën e 50-të dhe 56-të. Ndeshja në fund i takoi KF Labinotit me golin e shënuar në çastet para përfundimit.

FC Bashkimi 99 dhe KF Labinoti garojnë në ligën e 5-të të Zvicrës Lindore.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

 

9,408 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

FC Iliria siguron kualifikimin në gjysmëfinale të Kupës së Solothurn-it

Solothurn, me 27 Mars 2019 Ka mjaftuar një gol për FC Ilirinë për t’u kualifikuar …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: