Breaking News
Home / Lajme / Për shkak të borës, ndërpritet ndeshja FC Dardania Basel – FC Laufen (Video)

Për shkak të borës, ndërpritet ndeshja FC Dardania Basel – FC Laufen (Video)

Basel, me 17 Mars 2018

Reshjet e borës që e kanë përfshi Zvicrën, sidomos pjesën Veripërendimore ka qenë shkak i ndërprerjes së ndeshjes së parë të sezonit pranveror të FC Dardanisë së Baselit me FC Laufenin, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch

“Loja u ndërpre në minuten e 26 për shkak motit me borë, ekipi ynë ishte në epërsi 1:0 me golin e Naser Morines. Loja është shtyrë për ditët në vijim, do ju informojmë me kohë. Ju kërkojmë falje shikueseve të shumtë që ishin në Stadium”, njoftojnë nga ekipi i FC Dardanisë së Baselit.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

 2,132 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Zejdan Alili, futbollist në Gjermani, flet për emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim (26) bashkëbisedim me Zejdan Alilin, Futbollist në SV 1950 Büchelberg e.V. …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: