Breaking News
Home / Lajme / Feti Demolli zgjidhet Kryetar i ri i Unionit të Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër

Feti Demolli zgjidhet Kryetar i ri i Unionit të Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër

Cyrih, me 18 Mars 2018

Feti Demolli, kryetari aktual i KF Bashkimit Siebnen është zgjedhur Kryetar i ri i Unionit të Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër, në Kuvendin Zgjedhor të mbajtur Cyrih, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

“Të nderuar adhurues dhe dashamir të klubit ton KF BASHKIMI. Unë kryetari i klubit Feti Demoli, dua të ju njoftoj që sot është mbajtur kuvendi i UNIONIT TË KLUBEVE SHQIPTARE NË ZVICER, i cili përmbahet prej 27 ekipeve shqiptar, ku dhe mu dha besimi që për 4 vitet e ardhshme të jem kryetar i UNIONIT. Dua që ta falënderoj UNIONIN dhe kryesin e mëparshme për besimin që ma dhuruan. Do të mundohem bashkërisht më kryesin e re, që ti udhëheqim proceset përpara. Ju falënderoj të gjithëve për përkrahjen e juaj”, thuhet në mesazhin e Kryetarit të ri të UKSHFZ-së, Feti Demolli.

Kryetari i parë dhe i deritanishëm i Unionit të Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër, ka qenë Skënder Thaçi. UKSHFZ-ja është themeluar në Nëntor të vitit 2014.

Kryesia e Unionit ka dhënë dorëheqje para një viti. Ne kuvendin zgjedhor te organizuar një vit më parë nuk u zgjodh kryesi e re pasi mungonin pothuajse gjysma e përfaqësuesve te klubeve te Unionit.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

 3,540 total views,  3 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Zejdan Alili, futbollist në Gjermani, flet për emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim (26) bashkëbisedim me Zejdan Alilin, Futbollist në SV 1950 Büchelberg e.V. …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: