Breaking News
Home / Lajme / Katërshja shqiptare e Zvicrës, Uka, Jonuzi, Hajdari dhe Dauti shkojnë për ta ndihmuar U17 e Maqedonisë

Katërshja shqiptare e Zvicrës, Uka, Jonuzi, Hajdari dhe Dauti shkojnë për ta ndihmuar U17 e Maqedonisë

St. Gallen, me 17 Mars 2018

Portieri Vildan Uka (FC St.Gallen), mbrojtësi  Suad Jonuzi (FC St. Gallen) dhe mesfushorët Ersan Hajdari (FC Araau) dhe Jeton Dauti (St.Gallen), katër futbollistët shqiptar në Zvicër, kanë udhëtuar për në Shkup, ku janë ftuar trajneri i Maqedonisë deri në 17 vjet, Goran Staniq për ndeshjet e për kualifikim në Kampionatin Evropian në Angli, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Nesër përfaqësuesja U17 e Maqedonisë zhvillojnë përgatitje në Shkup, kurse të Hënën nisën për në Poloni ku do të zhvillojnë turneun kualifikues prej 21 deri më 27 Mars.

Maqedonia U17 ndeshjen e parë e zhvillon më 21 mars kundër Republikës së Irlandës, më 24 mars kundër vendasve Polonisë, ndërsa ndeshjen e fundit e zhvillon kundër Gjeorgjisë. Për këto ndeshje janë grumbulluar 8-të futbollistë shqiptarë.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

1,948 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

FC Iliria siguron kualifikimin në gjysmëfinale të Kupës së Solothurn-it

Solothurn, me 27 Mars 2019 Ka mjaftuar një gol për FC Ilirinë për t’u kualifikuar …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: