Breaking News
Home / Lajme / Katërshja shqiptare e Zvicrës, Uka, Jonuzi, Hajdari dhe Dauti shkojnë për ta ndihmuar U17 e Maqedonisë

Katërshja shqiptare e Zvicrës, Uka, Jonuzi, Hajdari dhe Dauti shkojnë për ta ndihmuar U17 e Maqedonisë

St. Gallen, me 17 Mars 2018

Portieri Vildan Uka (FC St.Gallen), mbrojtësi  Suad Jonuzi (FC St. Gallen) dhe mesfushorët Ersan Hajdari (FC Araau) dhe Jeton Dauti (St.Gallen), katër futbollistët shqiptar në Zvicër, kanë udhëtuar për në Shkup, ku janë ftuar trajneri i Maqedonisë deri në 17 vjet, Goran Staniq për ndeshjet e për kualifikim në Kampionatin Evropian në Angli, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Nesër përfaqësuesja U17 e Maqedonisë zhvillojnë përgatitje në Shkup, kurse të Hënën nisën për në Poloni ku do të zhvillojnë turneun kualifikues prej 21 deri më 27 Mars.

Maqedonia U17 ndeshjen e parë e zhvillon më 21 mars kundër Republikës së Irlandës, më 24 mars kundër vendasve Polonisë, ndërsa ndeshjen e fundit e zhvillon kundër Gjeorgjisë. Për këto ndeshje janë grumbulluar 8-të futbollistë shqiptarë.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

 2,583 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Zejdan Alili, futbollist në Gjermani, flet për emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim (26) bashkëbisedim me Zejdan Alilin, Futbollist në SV 1950 Büchelberg e.V. …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: