Breaking News
Home / Lajme / Valon Fazliu kontribuon me Gol dhe Asistim për fitoren e FC Rapperswil-Jonas (Video)

Valon Fazliu kontribuon me Gol dhe Asistim për fitoren e FC Rapperswil-Jonas (Video)

Rapperswil-Jona, me 17 Mars 2018

Valon Fazliu ka shkëlqyer edhe në javën e 24-r të Challenge Ligës së Zvicrës, duke kontribuuar me një gol dhe një asistim në fitoren e FC Rapperswil-Jonas me rezultat 3:1 kundër FC Chiassos, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Në minutën e 64-r, Valon Fazliu dërgoi topin në zonën e FC Chiassos ku më së miri u gjend kapiteni Simani që e riktheu epërsinë në 2:1. Ndeshjen e vulosi sërish Valon Fazliu me “specialitetin” e tij, golin e bukur nga distanca.

Në krahë të Fazliut ka luajtur edhe futbollisti tjetër shqiptar, Egzon Shabani.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

Foto dhe Video: SFL

http://www.sfl.ch/sfl-tv/video/10854/?no_cache=1&cHash=4473b1ff373a1e468d122c4d43fcc177

946 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Mbi 110 mijë franga ndihma nga klubet shqiptare në Zvicër për Shqipërinë

FC Prishtina Bern, FC Tetova Basel, FC Besa Biel/Bienne, Klubi i Motoristëve PLISAT, FC Besa …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: