Home / Lajme / FC Kosova e Cyrihut siguron vend në garat e Kupën e Zvicrës

FC Kosova e Cyrihut siguron vend në garat e Kupën e Zvicrës

Cyrih, me 18 Mars 2018

Me fitoren 2:1 ndaj FC Wettswil-Bonstetten, FC Kosova e Cyrihut ka siguruar vend në raundin kryesor të Kupës së Zvicrës, që do të nisin në Vjeshtë të këtij viti, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Deri në minutën e 65-të, mysafirët kishin epërsinë 0:1 të krijuar me autogolin e Emir Sinanoviçit në minutën e 38-të. Për katër minuta FC Kosova përmbysi rezultatin dhe e mori në dorë ndeshjen. Genc Krasniqi në minutën e 65-të me Kokë e barazon rezultatin dhe Almir Murati katër minuta më vonë e solli fitoren e ekipit të vetëm shqiptar në Ligën e Parë të Zvicrës.

FC Kosova në garat kualifikuese të Kupës ka zhvilluar dy ndeshje, me rezultat të ngjashëm 1:2 e mundi FC Langenthalin në Tetor të vitit të kaluar dhe së fundmi FC Wettswil-Bonstetten me rezultat 2:1.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

Foto: FCWB

736 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Arbenit Xhemajli qëndron te Neuchâtel Xamax FCS

Neuchatel, më 13 Qershor 2018 Mbrojtësit kosovar, Arbenit Xhemajli i është zgjatur kontrata edhe një …

Lini një Përgjigje