Breaking News
Home / Lajme / Pesë futbollistë nga Super Liga e Zvicrës të ftuar nga përfaqësuesja e Kosovës

Pesë futbollistë nga Super Liga e Zvicrës të ftuar nga përfaqësuesja e Kosovës

Prishtinë/Cyrih, me 19 Mars 2018

Mbrojtësit Benjamin Kololli (FC Laussane) dhe Alban Pnishi (Grasshopers), dhe mesfushorët Hekuran Kryeziu (FC Luzern), Idriz Voca (FC Luzern) dhe Gjelbrim Taipi (Grasshoper), janë ftuar nga trajneri i ri i përfaqësues së Kosovës, Bernard Challandes për ndeshjet miqësore të Marsit, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Kosova do t’i luajë dy ndeshje miqësore në Francë në datat e lira të FIFA-s, më 24 mars, Kosova do të ballafaqohet me Madagaskarin, kurse më 27 mars do të luajë kundër Burkina Fasos.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

2,912 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

FC Kosova e Cyrihut, në Gjakovë për miqësore me Vllaznimin e Agim Canës

E Premte, me 8 Shkurt 2019 Klubi më i suksesshëm shqiptar në Zvicrës, FC Kosova …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: