Breaking News
Home / Lajme / FC Luzerni mban Idriz Vocën deri në vitin 2021

FC Luzerni mban Idriz Vocën deri në vitin 2021

Luzern, me 21 Mars 2018

Klubi i FC Luzernit ka bërë të ditur se e ka vazhduar bashkëpunimin me mesfushorin shqiptar nga Kosova, Idriz Vocën deri në Qershor të vitit 2021, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

“Ne jemi të kënaqur për të njoftuar se FCL ka vazhduar kontratën me Idriz Vocën deri më 30 qershor 2021. FC Luzern falënderon Idriz Vocan dhe i uron atij gjitha të mirat dhe me shume sukses“, thuhet në njoftimin e FC Luzernit, klubit nga Super Liga e Zvicrës.

Koordinatori i Sportit i FC Luzernit, Remo Meyer ka deklaruar se “Idrizi ka potencial të madh – jemi shumë të kënaqur që ai ka vendosur të vishet Kaltër dhe Bardhë në të ardhmen“, ka thënë Meyer.

Njëzet vjeçari tanimë edhe futbollist i Kombëtares së Kosovës, me ekipin e FC Luzernit në Super Ligën e Zvicrës ka debutuar në Prill të vitit 2017. Kurse nga sezoni 2017/18, Idriz Voca u bë lotar i rëndësishëm i FC Luzernit duke filluar çdo ndeshje të kampionatit.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

Foto: FCL

1,770 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Shqiptarja Diellza Sejdiaj, Kampione e Botës në Karate Kumite me Zvicrën

Lisbonë/Portugali, me 20/22 Shtator 2019 Diellza Sejdiaj është shpallur Kampione e botës në Karate, në …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: