Breaking News
Home / Lajme / FC Albania ZH përmbylli me sukses fazën përgatitore, të Dielën nis sezonin pranveror

FC Albania ZH përmbylli me sukses fazën përgatitore, të Dielën nis sezonin pranveror

Cyrih, me 24 Mars 2018

FC Albania ZH përmbylli me sukses fazën përgatitore për gjysmë sezonin kampional 2017/2018 dhe nesër fillon faza e dytë pranverore e kampionatit në vijim, thuhet në njoftimin e klubit shqiptar nga Cyrihu.

“Stafi teknik së bashku me Trajnerët Shpend Latifi dhe asistentit të tij Azem Shahini,të gjithë lojtarëve ju dëshirojnë suksese dhe me shpresë që këtë sezon FC Albania të arrij rezultatin e dëshiruar dhe me kualitet të mirëfilltë në fushë, fairplay, disciplinë dhe natyrisht me të gjitha këto objektiva,qëllimi jonë kryesor është i mundur dhe ngjitja në ligën e 3-të do të jetë shumë afër”, theksojnë nga FC Albania.

Takimi i parë i FC Albanisë është të Dilën me 25 Mars 2018, kundër FC Italia Zurigo, në Sportanlage Neudorf, me fillim në ora 13:00.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

1,626 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Shqiptarja Diellza Sejdiaj, Kampione e Botës në Karate Kumite me Zvicrën

Lisbonë/Portugali, me 20/22 Shtator 2019 Diellza Sejdiaj është shpallur Kampione e botës në Karate, në …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: