Breaking News
Home / Lajme / Diaspora merr tre pikët e para në Pranverë

Diaspora merr tre pikët e para në Pranverë

Delemont/Jura, me 25 Mars 2018

FC Diaspora merr tre pikët e para në nisje të sezonit pranveror, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Ekipi shqiptar ka fituar në terren të FC Chevenezit, me rezultat 2:3.

Kadri Hamzai, Bujar Bega dhe Valentin Tobler janë treshja e golashënuesve për FC Diasporën.

Pas trembëdhjetë ndeshjeve, FC Diaspora ka 21 pikë të fituara dhe renditet e gjashta në Grupin e 8-të në Ligën e tretë Bern/Jura.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

3,913 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Shqiptarja Diellza Sejdiaj, Kampione e Botës në Karate Kumite me Zvicrën

Lisbonë/Portugali, me 20/22 Shtator 2019 Diellza Sejdiaj është shpallur Kampione e botës në Karate, në …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: