Breaking News
Home / Lajme / Foto e ditës: Xhaka dhe Zogaj dy shqiptarët e rëndësishëm në fushën e futbollit

Foto e ditës: Xhaka dhe Zogaj dy shqiptarët e rëndësishëm në fushën e futbollit

Luzern, me 27 Mars 2018

Granit Xhaka nga njëra anë si kapiten i Zvicrës dhe Bekim Zogaj në anën tjetër si Gjyqtar i 4-t i ndeshjes, kanë qenë dy nga tre shqiptarët e rëndësishëm në ndeshjen miqësore të zhvilluar në Luzern, midis Zvicrës dhe Panamasë, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Xhaka shënoi një nga gjashtë golat për Zvicrën, ndërsa gjithashtu gol shënoi edhe futbollisti tjetër shqiptar, Blerim Xhemaili.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

Foto: SRF

1,486 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Sadiku debuton me humbje te Lugano, humb edhe Zürich-u në St.Gallen

E Mërkurë, me 6 Shkurt 2019 Armando Sadiku ka debutuar në ekipin e FC Lugano-s. …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: