Breaking News
Home / Lajme / Eris Abedini kthehet te FC Lugano

Eris Abedini kthehet te FC Lugano

Lugano, me 28 Mars 2018

FC Lugano ka rikthyer menjëherë në ekip, mesfushorin shqiptar Eris Abedinin, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Abedini ishte i huazuar te ekipi tjetër nga Ticino, FC Chiasso.

Nëntëmbëdhjetë vjeçari Eris Abedini ka akoma një Kontratë deri në Qershor të vitit 2021 me ekipin Bardhë e Zi nga Lugano.

Te FC Chiasso në Challenge Ligë, Abedini zhvilloi 45 ndeshje duke realizuar 2 asisstime.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

Foto: FCLugano

3,351 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Sadiku debuton me humbje te Lugano, humb edhe Zürich-u në St.Gallen

E Mërkurë, me 6 Shkurt 2019 Armando Sadiku ka debutuar në ekipin e FC Lugano-s. …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: