Breaking News
Home / Lajme / FC Bashkimi i Flmusit nisi fazën përgatitore në Turqi (Foto)

FC Bashkimi i Flmusit nisi fazën përgatitore në Turqi (Foto)

Antali, me 29 Mars 2018

Klubi i Futbollit Bashkimi 99 nga Flumsi i St. Gallenit, prej sot po stërviten në Antali të Turqisë në prag të nisjes së sezonit pranveror.

Nga KF Bashkimi për RadioVala.com dhe Albsport.ch thanë se në Antali ndodhën 21 lojtarë dhe 12 anëtarë të kryesisë.

“I kemi dy lojëra miqësore dhe te hënën e ardhshme do te kthehemi”, njoftuan nga FC Bashkimi 99.

FC Bashkimi 99 ndeshjen e parë të pjesës së dytë të sezonit në Ligën e 5-të, Grupi i 1-ë të Zvicrës Lindore do ta zhvilloje me 8 Prill kundër FC Mels 2b.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

9,523 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Petar Velinov nënshkruan me Klubin e Basketbollit “Albes”

Lojtari 24 vjeçar Petar Velinov i cili vitin e kaluar ka qenë basketbollistë I ekipit …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: