Breaking News
Home / Lajme / Ramiqi rikthehet me dy gola, FC Kosova Gjenevë fiton tre pikë

Ramiqi rikthehet me dy gola, FC Kosova Gjenevë fiton tre pikë

Gjenevë, me 31 Mars 2018

Albtrit Ramiqi ka qenë protagonisti kryesor dhe lojtar i ndeshjes te FC Kosova në ndeshjen ndaj FC Onexit.

Mesfushori Ramiqi i cili u kthye në Dhjetor të ekipi shqiptar nga Gjeneva, shënoi dy gola në ndeshjen e javës së 15-të, në minutën e 25-të dhe 36-të, ndërsa Blendim Gashi nga penalltia në minutën e 74-t, shënoi për fitore. FC Kosova si mysafir fitoi me rezultat 2:3 ndaj vendasve të FC Onexit.

Me 32 pikë, FC Kosova pozicionohet në vend të dytë në tabelë.

@Kasam Selimi @RadioVala @Kasam Selimi

7,661 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: