Breaking News
Home / Lajme / Kik Boksierja Mirela Hajdari fiton ndeshjen e parë të vitit në Zvicër (Video)

Kik Boksierja Mirela Hajdari fiton ndeshjen e parë të vitit në Zvicër (Video)

Palezieux VD, me 31 Mars 2018

Kik Boksierja shqiptare në Zvicër, Mirela Hajdari ka fituar ndeshjen e parë për vitin 2018, në Mbrëmjen e Boksit të zhvilluar në Palezieux të Kanton Vaudit, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Hajdari garoi në kategorinë 64 kiolgram ndaj garueses vendase.

Njëzet vjeçarja Mirela Hajdari nga viti 2013 ka filluar të merret me sportin e Kik Boksit.

Ajo Maj të vitit 2016 u shpall Kampione e Europës në katrgorinë 64 kg, gjithashtu edhe në Dhjetor u bë kapmpione e Botës në të njëjtën kategori.

Familja e Mirela Hajdarit janë me prejardhje nga Medvegja, ndërsa në Zvicër jetojnë në Monthey të Kanton Valisit.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

https://www.facebook.com/familja.hajdari/videos/1743143329057312/https://www.facebook.com/familja.hajdari/videos/1743143329057312/

6,072 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

FC Kosova e Cyrihut, në Gjakovë për miqësore me Vllaznimin e Agim Canës

E Premte, me 8 Shkurt 2019 Klubi më i suksesshëm shqiptar në Zvicrës, FC Kosova …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: