Breaking News
Home / Lajme / Florijana Ismaili zgjidhje për Zvicrën kundër Skocisë

Florijana Ismaili zgjidhje për Zvicrën kundër Skocisë

Bern/Schaffhausen, me 3 Prill 2018

Trajnerja e Kombëtares së Zvicrës në Futboll për Femra, Voss-Tecklenburg Martina, ka ftuar sulmuesen shqiptare/zvicerane të BSC Young Boysit, Florijana Ismailin për ndeshjen Kualifikuese për kupën e botës, kundër Skocisë, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Florijana Ismaili deri më tani ka zhvilluar 27 ndeshje dhe ka shënuar tre gola, dy kundër Shqipërisë në Nëntor të vitit të kaluar.

Ndeshja midis Zvicrës dhe Skocisë luhet me 5 Prill në Lipo Park në Schaffhausen.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

2,248 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: