Breaking News
Home / Lajme / Benjamin Kololli futbollisti shqiptar me më shumë asistime në Super Ligën e Zvicrës

Benjamin Kololli futbollisti shqiptar me më shumë asistime në Super Ligën e Zvicrës

Lozanë, më 4 Prill 2018

Mesfushori Benjamin Kololli është futbollisti shqiptar me më shumë asistime në Super Ligën e Zvicrës në Futboll deri në javën e 27-të të sezonit vijues, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Kololli ka luajtur 22 ndeshje apo 1723 minuta dhe ka bërë 6-të asistime.

Nga 45 goditje, 8-të prej tyre i ka konkretizuar me gola. Tre herë është zëvendësur dhe tre herë është ndëshkuar me kartona të Verdhë.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

18,777 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: