Breaking News
Home / Lajme / Besa fiton derbin kundër FC Rheineckut dhe ndjek kreun (Video)

Besa fiton derbin kundër FC Rheineckut dhe ndjek kreun (Video)

St.Gallen, me 8 Prill 2018

FC Besa e St.Gallenit ka regjistruar fitoren e dytë të rëndësishme në ligën e 3-të të Zvicrës Lindore, këtë Javë kundër konkurretëve FC Rheineckut, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

“Në derbin e javes në mes FC BESA-FC RHEINECK, i cili perfundoj me fitoren e djelmoshave të BESËS dhe ku u deshmua edhe njëherë kush është lideri. Nuk kishin kaluar as dhjetë minuta, portieri i Besës u ndeshku me karton të kuq dhe pritej që loja të ndryshonte, atëherë u pa kualiteti i lojtarve të Beses duke krijuar shumë situata për shenim dhe duke shënuar tre gola të bukur. Perkrahje e fuqishme ishin edhe shiquesit e shumtë të cilët kryesija e FC BESËS i falenderon nga zemra”, thuhet në Njoftimin e FC Besës së St. Gallenit që tani mban vendin e dytë me 27 pikë.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

 

Video:

Arbnor Morina und Sadin Sadikovic

5,347 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

FC Kosova e Cyrihut, në Gjakovë për miqësore me Vllaznimin e Agim Canës

E Premte, me 8 Shkurt 2019 Klubi më i suksesshëm shqiptar në Zvicrës, FC Kosova …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: