Breaking News
Home / Lajme / Shabani dhe Fazliu i dhurojnë tre pikë FC Rapperswil-Jonas (Video)

Shabani dhe Fazliu i dhurojnë tre pikë FC Rapperswil-Jonas (Video)

Rapperswil-Jona, më 16 Prill 2018

Dy gola dhe një asistim i kanë dhuruar dyshja shqiptare FC Rapperswil-Jonas, Egzon Shabani dhe Valon Fazliu, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Shabani në minutën e 25-të hapi serinë e golave, për të vazhduar më pas me asistimin në minutën e 61-të për golin e Turkesit. Njëzet minuta më vonë, Valon Falzliu e përfundoi “ndeshjen” me golin e tretë. Të dy golat e futbollistëve shqiptarë kanë qenë të bukur dhe me mjaftë mjeshtëri të shënuar.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

Foto & Video: SFL

http://www.sfl.ch/challengeleague/matchcenter/match/201718/rj-win-12935/#

2,942 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Petar Velinov nënshkruan me Klubin e Basketbollit “Albes”

Lojtari 24 vjeçar Petar Velinov i cili vitin e kaluar ka qenë basketbollistë I ekipit …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: