Breaking News
Home / Lajme / BSC Young Boys Berni, 32 vjet pritje për Titull

BSC Young Boys Berni, 32 vjet pritje për Titull

Bern, më 27 Prill 2018

Berni nesër në mbrëmje mund të përfshihet në Festë të madhe në rast se ekipi më i mirë i qytetit, BSC Young Boysi triumfon ndaj FC Luzernit, ku do ta fitonte titullin e parë në Kampionatin e Zvicrës në Futboll, pas 32 vitesh, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Fitorja do të kryente punë dhe nuk do ta vazhdonte pritjen në javët e ardhshme.

Ekipi Verdhë e Zi është më i mirë me rezultate në ndeshjet e drejtpërdrejta me ekipin mysafir. Dy ndeshjet e fundit i ka fituar skuadra e drejtuar nga Adi Hütter.

Për herë të fundit, BSC Young Boysi është shpallur Kampion në vitin 1986. Gjithsejtë ka 11-të tituj të fituar në Kampionat.

RadioVala me gazetarin Kasam Selimi janë Akredituar dhe do ta përjcjellin drejtëpredrejtë ndeshjen që do të luhet të Shtunën me 28 Prill 2018, me fillim në ora 19:00 në Stade de Suisse.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

1,018 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Petar Velinov nënshkruan me Klubin e Basketbollit “Albes”

Lojtari 24 vjeçar Petar Velinov i cili vitin e kaluar ka qenë basketbollistë I ekipit …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: