Breaking News
Home / Lajme / FC Bashkimi i Veveyt pesë javë larg përmbushjes së synimit, ngritjes një Lige më lartë

FC Bashkimi i Veveyt pesë javë larg përmbushjes së synimit, ngritjes një Lige më lartë

Vevey, më 4 Maj 2018

Pesë javët e mbetura të kampionatit mund janë vendimtare për FC Bashkimin e Veveyt, që është në rrugë të mbarë për tu pozicionuar në një nga dy vendet e para që i siguron ngritje në  Ligen e 3-të të Vaudit, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Kundërshtarët e Bashkimit në pesë ndeshjet e mbetura janë kryesisht poshtë të renditura, si në vendin e pestë, tetë, nëntë, dhjetë dhe në vendin e parafundit njëmbëdhjetë.

Në Grupin e 7-të të Liges së Katër të Vaudit, vendi i parë dhe i dyti do të ngritën më lartë, pra në ligen e Tretë.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

4,305 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Petar Velinov nënshkruan me Klubin e Basketbollit “Albes”

Lojtari 24 vjeçar Petar Velinov i cili vitin e kaluar ka qenë basketbollistë I ekipit …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: