Breaking News
Home / Lajme / FC Eagles Aarau me të dyja ekipet Lider, mund të shënoj Sukses të dyfishtë

FC Eagles Aarau me të dyja ekipet Lider, mund të shënoj Sukses të dyfishtë

Aarau, më 5 Maj 2018

FC Eagles Aarau mund të ndodh që sezonin 2017/18, ta përfundoj me sukses të dyfishtë në Ligen e Futbollit të Aargaut, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Edhe ekipi i parë dhe i dyti mbajnë vendet e para në Ligen e 2-të, respektivisht në Ligen e 4-të.

Kur kanë ngelur edhe shtatë ndeshjen për tu zhvilluar, FC Eagles është pesë pikë përpara se vendi i dytë dhe minimumi duhet në pesë ndeshje të fitoje për tu ngritur në Lige më lartë, në Ligen e 2-të Ndërrajonale.

Ngjashëm edhe ekipi i dytë e mban pozitën e liderit, me 48 pikë, dy më shumë se skuadra e vendit të dytë FC Rupperswil. Deri në fund të sezonit edhe për ekipin e dytë janë edhe shtatë ndeshje, secila prej tyre e është e rëndësishme.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

2,067 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Sonte në Sportin Shqiptar në Zvicër, flet ish futbollisti Milaim Rama

E Hënë, me 23 Dhjetor 2019 Emisionin radhës, të dytin, SPORTI SHQIPTAR NË ZVICËR, do …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: