Breaking News
Home / Lajme / Më afër se kurrë, FC Albania e Cyrihut hapëron për në Ligen e 3-të

Më afër se kurrë, FC Albania e Cyrihut hapëron për në Ligen e 3-të

Cyrih, më 5 Maj 2018

Objektivi i vendosur duket se do të mbyllet më sukses. FC Albania Cyrih, ekipi shqiptar i liges së katër të Cyrihut – Grupi i 6-të duket se do ta mbaj deri në fund vendin e parë në tabelë, me çka do të siguronte ngjitje një lige më lartë, gjegjësisht në ligen e 3-të, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Takimet e fundit nuk i ka aspak të lehta. Tre nga katër kundërshtarët janë ekipe të pjesës së epërme të tabelës, kurse takimi me FC Seebachun mund të jetë vendimtare ngaqë është konkurrent për vendin e parë.

Të Dielën me 6 Maj, në ora 11:30, FC Albania pret FC Schwamendingen, një mundësi për të arkëtuar tre pikët e radhës ekipi shqiptar i trajnerit Shpend Latifi.

 

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

1,289 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Mbi 110 mijë franga ndihma nga klubet shqiptare në Zvicër për Shqipërinë

FC Prishtina Bern, FC Tetova Basel, FC Besa Biel/Bienne, Klubi i Motoristëve PLISAT, FC Besa …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: