Breaking News
Home / Lajme / Më afër se kurrë, FC Albania e Cyrihut hapëron për në Ligen e 3-të

Më afër se kurrë, FC Albania e Cyrihut hapëron për në Ligen e 3-të

Cyrih, më 5 Maj 2018

Objektivi i vendosur duket se do të mbyllet më sukses. FC Albania Cyrih, ekipi shqiptar i liges së katër të Cyrihut – Grupi i 6-të duket se do ta mbaj deri në fund vendin e parë në tabelë, me çka do të siguronte ngjitje një lige më lartë, gjegjësisht në ligen e 3-të, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Takimet e fundit nuk i ka aspak të lehta. Tre nga katër kundërshtarët janë ekipe të pjesës së epërme të tabelës, kurse takimi me FC Seebachun mund të jetë vendimtare ngaqë është konkurrent për vendin e parë.

Të Dielën me 6 Maj, në ora 11:30, FC Albania pret FC Schwamendingen, një mundësi për të arkëtuar tre pikët e radhës ekipi shqiptar i trajnerit Shpend Latifi.

 

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

1,131 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

FC Iliria siguron kualifikimin në gjysmëfinale të Kupës së Solothurn-it

Solothurn, me 27 Mars 2019 Ka mjaftuar një gol për FC Ilirinë për t’u kualifikuar …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: