Breaking News
Home / Lajme / Tushi dhe Krasniqi me Zvicrën U17 në Europianin ANGLI 2018, lëndohet Drilon Kastrati

Tushi dhe Krasniqi me Zvicrën U17 në Europianin ANGLI 2018, lëndohet Drilon Kastrati

Tre futbollistë shqiptarë, Tician Tushi, Bledian Krasniqi dhe Drilon Kastrati janë pjesë e Zvicrës e grupmoshave deri në 17-të vjet dhe marrin pjesë në kampionatin Evropian Angli 2018, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

E ndërkaq të premten është lënduar Drilon Kastrati dhe për të ka përfunduar Europiani. Tician Tushi në ndërkohë ka shënuar gol në fitoren 3:0 ndaj Izraelit, në takimin e zhvilluar sot në St. George’s Park Stadium – Burton-on-Trent.

Zvicra bën pjesë në grupin A bashkë me Anglinë, Italinë dhe Izraelin.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

Foto: UEFA

8,387 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Petar Velinov nënshkruan me Klubin e Basketbollit “Albes”

Lojtari 24 vjeçar Petar Velinov i cili vitin e kaluar ka qenë basketbollistë I ekipit …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: