Breaking News
Home / Lajme / Trajneri Amir Shafi bën Rekord me FC Willin, e nxori nga fundi i tabelës

Trajneri Amir Shafi bën Rekord me FC Willin, e nxori nga fundi i tabelës

Will, më 8 Maj 2018

Amir Shafi, trajneri shqiptar në Zvicër kur u emërua trajner i ekipit të dytë të FC Willit ekipi ishte në fund të tabelës në ligen e 2-të Ndërrajonale të Zvicër, kurse prej kur ra në duart e tij dhe Emilio Joses klubi ka bërë një Rekord prej tetë ndeshje ka shënuar shtatë fitore, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

“Jemi ekipi më i mirë në pjesën e dytë të kampionatit me 7 fitore radhazi dhe duke u larguar nga vendi i parafundit që ishim me 9-të pikë, tash jemi të 7-t me 30 pikë”, tha trajneri Amir Shafi në deklaratën ekskluzive për RadioVala dhe Albsport.ch, i cili deri në fund të vitit 2017 e udhëhoqi ekipin U12-të të FC Willit.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

1,317 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Sonte në Sportin Shqiptar në Zvicër, flet ish futbollisti Milaim Rama

E Hënë, me 23 Dhjetor 2019 Emisionin radhës, të dytin, SPORTI SHQIPTAR NË ZVICËR, do …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: