Breaking News
Home / Lajme / FC Bashkimit 99 nga Flumsi një fitore matematikisht do ti siguronte ngjitjen një lige më lartë

FC Bashkimit 99 nga Flumsi një fitore matematikisht do ti siguronte ngjitjen një lige më lartë

Flums, më 9 Maj 2018

Bashkimi i Flumsit është në pozitë shumë të mirë për të siguruar në sezonin 2017/18 ngjitje në ligen e katër të Zvicrës Lindore, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Ekipi shqiptar është lider në Tabelë në ligen e 5-të të Zvicrës Lindore (Grupi 1) më 37-të pikë, 8-të pikë më shumë se ekipi i vendi të dytë Orion Chur. Sezoni mbyllet pas katër ndeshjes dhe matematikisht FC Bashkimit një fitore do ti kryente në ndeshjet e mbetura. Kundërshtari duhet ti fitoj të gjitha ndeshjet e mbetura për ta rrezikuar vendin e parë të Bashkimit.

Takimin e ardhshëm Bashkimi i zhvillon të shtunën me 12 Maj kundër FC Lenzerheide Valbella.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

3,941 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Petar Velinov nënshkruan me Klubin e Basketbollit “Albes”

Lojtari 24 vjeçar Petar Velinov i cili vitin e kaluar ka qenë basketbollistë I ekipit …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: