Breaking News
Home / Lajme / Albian Ajeti i shënon dy gola kampionëve të ri të Zvicrës, kalon në vendin e parë në listë (Video)

Albian Ajeti i shënon dy gola kampionëve të ri të Zvicrës, kalon në vendin e parë në listë (Video)

Basel, më 10 Maj 2018

Nëse BSC Young Boysi ia mori titullin Kampion të Zvicrës, FC Baselit, është sulmuesi shqiptar Albian Ajeti që do ti jep vendin e parë në listën e golashënuesve ekipit nga Baseli, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Në ndeshjen ndaj Kampionëve YB-së, Ajeti shënoi dy gola dhe tani është në vendin e parë me 15-të gola, një më shumë se Horau nga ekipi i Bernit.

Baseli e mundi Young Boysin më rezultat 5:1.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

Foto & Video: Teleclub Sport, sfl

http://www.sfl.ch/superleague/matchcenter/match/201718/bas-yb-13185/

 

3,565 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Petar Velinov nënshkruan me Klubin e Basketbollit “Albes”

Lojtari 24 vjeçar Petar Velinov i cili vitin e kaluar ka qenë basketbollistë I ekipit …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: