Breaking News
Home / Lajme / Kryeziu, Demhasaj dhe Voca me FC Luzernin sigurojnë Europën sezonin e ardhshëm

Kryeziu, Demhasaj dhe Voca me FC Luzernin sigurojnë Europën sezonin e ardhshëm

St. Gallen, më 9 Maj 2018

Me fitoren në çastet e fundit, përfundimisht FC Luzerni ku luajnë tre futbollistët shqiptarë Hekuran Kryeziu, Shkelqim Demhasaj dhe Idriz Voca sezonin e ardhshëm 2018/19 do të luaj në garat e Europës, më saktë në Europa Lige, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Të mërkurën Luzerni e mposhti kundërshtarin e drejtpërdrejtë FC St. Gallenin, me rezultat 2:3.

Për shkak të lëndimit te FC Luzerni mungoi Hekuran Kryeziu, kurse Idriz Voca zhvilloi ndeshje të plotë, kurse Shkelqim Demhasaj luajti deri në minutën e 84-ër.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

Foto: FCL

1,304 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Petar Velinov nënshkruan me Klubin e Basketbollit “Albes”

Lojtari 24 vjeçar Petar Velinov i cili vitin e kaluar ka qenë basketbollistë I ekipit …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: