Breaking News
Home / Lajme / Jetmir Krasniqi futbollisti i dytë shqiptar që i shënon kampionit të ri të Zvicrës

Jetmir Krasniqi futbollisti i dytë shqiptar që i shënon kampionit të ri të Zvicrës

Bern, më 13 Maj 2018

Jetmir Krasniqi futbollisti i FC Luganos është futbollisti i dytë shqiptar që i shënon ekipit Kampion të ri të Zvicrës, BSC Young Boysit, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Krasniqi e shënoi golin e parë dhe të vetëm për FC Luganon në minutën e 5-të kundër BSC Young Boysit. Ndeshja u mbyll më fitore 3:1 të vendasve.

Albian Ajeti ishte futbollisti i parë shqiptar që i shënoi BSC Young Boysit pasi u Shpall Kampion. Ajeti madje shënoi dy gola në ndeshjen të cilën Baseli e mundi 5:1 YB-në.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

Video dhe Foto: Teleclub Sport – SFL

http://www.sfl.ch/superleague/matchcenter/match/201718/yb-lug-13194/

2,756 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Petar Velinov nënshkruan me Klubin e Basketbollit “Albes”

Lojtari 24 vjeçar Petar Velinov i cili vitin e kaluar ka qenë basketbollistë I ekipit …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: