Home / Lajme / Edhe Federata zvicerane e konfirmon ndeshjen miqësore Kosovë – Shqipëri në Cyrih

Edhe Federata zvicerane e konfirmon ndeshjen miqësore Kosovë – Shqipëri në Cyrih

Cyrih, më 15 Maj 2018

Pasi paraprakisht u bë e ditur nga Federatat e Kosovës dhe Shqipërisë, edhe federata zvicerane e futbollit në përgjigjen për albinfo.ch e ka konfirmuar miqësoren e të dyja shteteve shqiptare me 29 Maj, në Cyrih.

“Ne kemi arritur marrëveshje që ndeshja miqësore ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë të zhvillohet në Zvicër”, thuhet në përgjigjen për albinfo.ch, nga zyra e mediave të Federatës zvicerane. Ndeshja midis Kosovës dhe Shqipërisë do të luhet më 29 Maj në stadiumin Letzigrund në Cyrih, me fillim në ora 20:00.

@RadioVala @Albsport.ch

Burimi: www.albinfo.ch

 

2,246 total views, 0 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Dalin në shitje biletat për ndeshje vëllazërore Kosovë – Shqipëri

Tiranë/Prishtinë/Cyrih, më 18 Maj 2018 Federata Shqiptare e Futbollit, njofton të gjithë të interesuarit se …

Lini një Përgjigje