Breaking News
Home / Lajme / Sezoni i parë me trofetë e parë për Roni Sinanin me KF Shkëndijën

Sezoni i parë me trofetë e parë për Roni Sinanin me KF Shkëndijën

Gostivar, më 18 Maj 2018

Verën e vitit të kaluar, mbrojtësi i ri shtatlartë nga Gostivari, Roni Sinani iu bashkua klubit më të suksshëm shqiptar në Maqedoni, KF Shkëndisë.

Pas vetëm një sezoni, Roni me ekipin e Shkëndisë U18 e fituan Kupen e Maqedonisë në Futboll dhe janë Kampion përcjell RadioVala.

Roni Sinani ishte pjesë e KF Gostivarit, e ekipit të trajnerit, Labinot Musliu.

Ndryshe pjesë e ekipit të KF Shkëndisë U18 të udhëhequr nga trajneri Berat Imeri, ishin katër futbollistë nga Gostivari, Roni Sinani, Edis Spahiu, Genc Gashi dhe Ristem Ramadani.

@Kasam Selimi @RadioVala

4,227 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Juniorët C të FC Prishtinës së Bern-it të dytët në “Bachmann Cup 2019”, pa humbje dhe pa asnjë gol të pranuar

E Diel, me 13 Janar 2019 Ekipi i Juniorëve C të FC Prishtinës së Bernit …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: