Breaking News
Home / Lajme / Albian Ajeti golashënuesi më i mirë në Zvicër në sezonin 2017/18

Albian Ajeti golashënuesi më i mirë në Zvicër në sezonin 2017/18

Basel, më 19 Maj 2018

Me golin e 17-të të shënuar ndaj FC Luzernit, Albian Ajeti bëhet golashënuesi më i mirë në Super Ligen e Zvicrës në Futboll në sezonin 2017/18, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Baseli barazoi 2:2 me Luzernin, dhe Albiani ishte meritor për të dy golat. Për golin e parë Ajeti asistoi për Mohamed Elyounoussin, ndërkaq në minutën e 82-të e shënoi golin e 18-të në sezon.

Pas Shkelzen Gashit, Albian Ajeti është futbollisti i dytë shqiptarë që shpallet golashënues më i mirë në Zvicër. Gashi dy sezone njëra pas tjetrës u shpall më i miri, në sezonin 2013/14 dhe 2014/15.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

1,442 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Petar Velinov nënshkruan me Klubin e Basketbollit “Albes”

Lojtari 24 vjeçar Petar Velinov i cili vitin e kaluar ka qenë basketbollistë I ekipit …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: