Breaking News
Home / Lajme / KF Shkëndija fituese e Kupës së Maqedonisë në Futboll

KF Shkëndija fituese e Kupës së Maqedonisë në Futboll

Strumicë, më 23 Maj 2018

KF Shkëndija e Tetovës është fituese e Kupës së Maqedonisë në Futboll në sezonin 2017/18.

Në finalen e zhvilluar në Strumicë, Shkëndija e fitoi Pelisterin me rezultat 3:0.

Visar Musliu shënoi dy gola, ndërsa një gol shënoi Besart Ibraimi.

Ky është trofeu i dytë i Shkëndisë, pas atij të Liges së Parë.

@Kasam Selimi @RadioVala

3,791 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Juniorët C të FC Prishtinës së Bern-it të dytët në “Bachmann Cup 2019”, pa humbje dhe pa asnjë gol të pranuar

E Diel, me 13 Janar 2019 Ekipi i Juniorëve C të FC Prishtinës së Bernit …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: