Home / Lajme / KF Shkëndija fituese e Kupës së Maqedonisë në Futboll

KF Shkëndija fituese e Kupës së Maqedonisë në Futboll

Strumicë, më 23 Maj 2018

KF Shkëndija e Tetovës është fituese e Kupës së Maqedonisë në Futboll në sezonin 2017/18.

Në finalen e zhvilluar në Strumicë, Shkëndija e fitoi Pelisterin me rezultat 3:0.

Visar Musliu shënoi dy gola, ndërsa një gol shënoi Besart Ibraimi.

Ky është trofeu i dytë i Shkëndisë, pas atij të Liges së Parë.

@Kasam Selimi @RadioVala

3,653 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

FC Albania e Cyrihut është Kampione dhe ngjitet në Ligen e 3-të, Faleminderit/Danke

Cyrih, më 17 Qershor 2018 FC Albania, ekipi shqiptar nga Cyrihu e ka mbyllur sezonin …

Lini një Përgjigje