Breaking News
Home / Lajme / Pas një ore fillon finalja FC Zürich – BSC Young Boys

Pas një ore fillon finalja FC Zürich – BSC Young Boys

Bern, më 27 Maj 2018

 

Pas një ore, më sakt në ora 14:00 në Stadiumin Stad de Suisse në Bern do të zhvillohet finalja e Kupës së Zvicrës në Futboll midis FC Zurichut dhe BSC Young Boysit. Ndryshe Stad de Suisse është edhe stadiumi ku i zhvillon ndeshjet si vendas i BSC Yong Boysit.

Tanimë janë zyrtare formacionet e të dyja ekipeve. Në këtë finale do të jenë edhe tre futbollist shqiptarë, Toni Domgjoni dhe Mirlind Kryeziu si fillestar te FC Zurichu dhe Izer Aliu rezervë.

Për këtë sfidë i akredituar është edhe RadioVala me gazetarin Kasam Selimi,

742 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Mbi 110 mijë franga ndihma nga klubet shqiptare në Zvicër për Shqipërinë

FC Prishtina Bern, FC Tetova Basel, FC Besa Biel/Bienne, Klubi i Motoristëve PLISAT, FC Besa …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: