Breaking News
Home / Lajme / FC Eagles Aarau janë Kampion të Aargaut dhe ngjiten në Ligen e 2-të Ndërrajonale

FC Eagles Aarau janë Kampion të Aargaut dhe ngjiten në Ligen e 2-të Ndërrajonale

Aarau, më 9 Maj 2018

FC Eagles nga Aarau janë Kampion të Liges së Aargaut në sezonin 2017/2018, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Ky është suksesi më i madh që është arritur këtë sezon nga një klub shqiptar në Zvicër.

Nga sezoni i ri, FC Eagles Aarau do të garojnë në Ligen e 2-të Ndërrajonale të Zvicrës.

Ky klub mund të shënon edhe një sukses tjetër sot me klubin e dytë që me një rezultat pozitiv do të ngjiteshin në Ligen e 3-të të Aargaut.

Edhe nga Liga e Aaargaut e urojnë përzemërsisht klubin shqiptar.

Këtë takim e kanë ndjekur mbi 800 dashamirë të futbollit.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

Foto: AFV

2,208 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Juniorët C të FC Prishtinës së Bern-it të dytët në “Bachmann Cup 2019”, pa humbje dhe pa asnjë gol të pranuar

E Diel, me 13 Janar 2019 Ekipi i Juniorëve C të FC Prishtinës së Bernit …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: