Breaking News
Home / Lajme / FC Prishtina Bern siguron mbijetesën në Ligen e 2-të Ndërrajonale të Zvicrës (Video)

FC Prishtina Bern siguron mbijetesën në Ligen e 2-të Ndërrajonale të Zvicrës (Video)

Bern, më 9 Qershor 2018

FC Prishtina e Berni në ndeshjen e fundit të sezonit 2017/18 ka siguruar mbijetesë në Ligen e 2-të Ndërrajonale (Interegional) të Zvicrës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Në takimin kundër konkurrentit kryesor FC Muri-Gümligenit, FC Prishtina barazoi 2:2 që i mjaftoi për të mbetur edhe në sezonin e ardhshëm në Ligen e 2-të Ndërrajonale.

Ekipi kryeqytetas e mbyll sezonin në vend të 11-të, me 29-të pikë, me 8-të fitore, 5 barazime dhe 13-të humbje.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

Foto: FC Muri-Gümligen

5,858 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Juniorët C të FC Prishtinës së Bern-it të dytët në “Bachmann Cup 2019”, pa humbje dhe pa asnjë gol të pranuar

E Diel, me 13 Janar 2019 Ekipi i Juniorëve C të FC Prishtinës së Bernit …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: