Breaking News
Home / Lajme / FC Albania e Cyrihut është Kampione dhe ngjitet në Ligen e 3-të, Faleminderit/Danke

FC Albania e Cyrihut është Kampione dhe ngjitet në Ligen e 3-të, Faleminderit/Danke

Cyrih, më 17 Qershor 2018

FC Albania, ekipi shqiptar nga Cyrihu e ka mbyllur sezonin me titullin Kampion në Ligen e 4-të të Cyrihut dhe dhe shënojnë ngjitje në Ligen e 3-të.

Me fitoren 4:0 ndaj FC Glatbrugut, FC Albania e zyrtarisht e shënoi suksesin  më të madh pas atij të sezonit 2013/14 kur u ngjit nga Liga e 5-të në atë të katërtën.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

4,443 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: