Breaking News
Home / Lajme / Vllaznia nga Kërçova fitues të turneut FC Dardania Basel 2018

Vllaznia nga Kërçova fitues të turneut FC Dardania Basel 2018

Basel, më 17 Qershor 2018

Në Basel u zhvillua turneu Tradicional veror në Futboll të vogël, FC Dardania Basel ku fitues doli ekipi i Vllaznisë nga Kërçova të cilët kishin ardhur enkas nga Maqedonia, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

“Vendi i dytë i takojë Klybeck Kaffe Bar Basel dhe vendi i tretë i takojë klubit Relax nga Berni.

Me të vertet i takon një falenderim dhe respekt i veqant të gjitha ekipëve pjesëmarrëse që treguan lojë fer dhe korrekte.

Falenderojmë Radio Televizionin e Kosovës njëkohsisht producentin Mumin Jasharin

Falenderojmë musafirët që na nderuan me prezencen e tyre siç ishin: Këngtari i mirënjohur Nimon Mushkolaj, boksieret Nuri Seferi dhe Arnold Gjergjaj, futbollistin e FC Basel dhe golëshenuasin më të mirë Albian Ajetin, artistin e Serialit O Sa mirë Ridvan Murati i njohur si Riki”, thotë Besim Bublica Spiko President i FC Dardanisë së Baselit.

Vendin e parë e ka sponsorizuar, Exil Vëllëzërit Tafilaj, vendin e dytë, Restaurant Peja Lörrach dhe vendin e tretë: Bulevard Garage Gjergj Vokrri.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

2,795 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Sadiku debuton me humbje te Lugano, humb edhe Zürich-u në St.Gallen

E Mërkurë, me 6 Shkurt 2019 Armando Sadiku ka debutuar në ekipin e FC Lugano-s. …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: