Breaking News
Home / Lajme / KUR JEMI TE BELGJIKA

KUR JEMI TE BELGJIKA

Uran Krasniqi

KUR JEMI TE BELGJIKA

Kjo gjeneratë e Belgjikës po konsiderohet si e dyta më e mira në histori të Kombëtares së Belgjikës. Gjenerata e parë e mirë po llogaritet ajo e viteve 1984-86, e cila kishte shkuar lart në Botërorin e Meksikës.
Fakt interesant është se atë Belgjikë, me Enzo Scifo si lojtarin më të mirë, Shqipëria e kishte mposhtur në Tiranë 2-0, me golat e Arben Mingës dhe trajnerit aktual të Prishtinës, Mirel Josës.
Në Bruksel Belgjika kishte fituar 3-1, por Kombëtarja shqiptare atje kishte bërë lojë më të bukur se sa në Tiranë.

1,575 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: