Breaking News
Home / Lajme / Reagon Xhaka ndaj Sekretarit të FZF-së: Komentet e kohës së gurit kanë krijuar zhgënjim, janë në adresën time

Reagon Xhaka ndaj Sekretarit të FZF-së: Komentet e kohës së gurit kanë krijuar zhgënjim, janë në adresën time

Zvicër, më 8 Korrik 2018

Pas deklaratës së Sekretarit të Përgjithshëm të Federatës së Futbollit të Zvicrës, Alex Miecher për futbollistët me shtetësi të dyfishtë, ka reaguar mesfushori shqiptar i Zvicrës, Granit Xhaka i cili ka theksuar se megjithatë kjo shkon në adresën e tij dhe të lojtarëve me dy nënshtetësi, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

“Dëgjoj nga rreshtat tij se ai nuk ka besim te shtetasit e dyfishtë, me Zvicrën në kufi të shkoj. Kjo shkon direkt në adresën time dhe të disa lojtarëve tjerë me dy nënshtetësi. Për mua dhe sigurisht edhe për shokët e skuadrës, është e çuditshme të dëgjojmë komentin e Alex Miecher. Me këtë përpjekje të panevojshme, ai ka krijuar urrejtje dhe shumë zhgënjim. Mendoj se Alexi komentet e tija i ka të kohës së gurit dhe i ka për qëllim/synim zviceranët me shtetësi të dyfishtë”, ka thënë Granit Xhaka në deklaratën për SDA/Keystone.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

Foto: Granit Xhaka Facebook

 

4,519 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Sadiku debuton me humbje te Lugano, humb edhe Zürich-u në St.Gallen

E Mërkurë, me 6 Shkurt 2019 Armando Sadiku ka debutuar në ekipin e FC Lugano-s. …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: