Breaking News
Home / Lajme / Alban Pnishi nga Zvicra transferohet në Izrael te Bnei Sakhnin

Alban Pnishi nga Zvicra transferohet në Izrael te Bnei Sakhnin

 

Mbrojtësi shqiptar i Kosovës, Alban Pnishi nga kampionati zviceran, Super Liga është transferuar në Bnei Sakhnini që luan në  Premier Ligen e Izraelit, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

27 vjeçari, Pnishi në Zvicër ka luajtur për nëntë sezone, gjashtë me FC Wohlenin në Challenge Lige dhe tre sezone me FC Grasshoppers Zürichun.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

3,042 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: