Home / Lajme / Alban Pnishi nga Zvicra transferohet në Izrael te Bnei Sakhnin

Alban Pnishi nga Zvicra transferohet në Izrael te Bnei Sakhnin

 

Mbrojtësi shqiptar i Kosovës, Alban Pnishi nga kampionati zviceran, Super Liga është transferuar në Bnei Sakhnini që luan në  Premier Ligen e Izraelit, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

27 vjeçari, Pnishi në Zvicër ka luajtur për nëntë sezone, gjashtë me FC Wohlenin në Challenge Lige dhe tre sezone me FC Grasshoppers Zürichun.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

886 total views, 3 views today

About Kasam Selimi

Check Also

“Për ta kuptuar Shqiponjën dykrenore, vizitojeni Shqipërinë”, sugjerimi i “shqiptaro-zviceranit” për zviceranin e “vërtetë”

St. Gallen, më 7 Korrik 2018 Debatet, diskutimet, kundërshtimet por edhe mbështetja për çështjen e …