Home / Lajme / Arbnor Fejzullahi nga Kategoria Superiore Shqiptare forcon Nexuchatel XAMAX-in Zviceran

Arbnor Fejzullahi nga Kategoria Superiore Shqiptare forcon Nexuchatel XAMAX-in Zviceran

Neuchatel, më 13 Korrik 2018

Anëtari i ri i Super Liges së Zvicrës, Neuchatel XAMAX-si është forcuar me mbrojtësin e krahut të djathtë, Arbnor Fejzullahun i cili vjen nga FK Partizani i Tiranës, përcjellin RadioVala dhe Albpsport.ch.

Për 25 vjeçarin nga Tërnoci i Luginës së Preshevës, është kontrata e parë jashtë vendit. Të dyja palët janë marr vesh për një Kontratë një vjeçare me mundësi për të vazhduar.

“Jam i lumtur të jem këtu”, ka deklaruar mbrojtësi shqiptar i cili ka pasur një paraqitje edhe për Kombëtaren Shqiptare.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

890 total views, 26 views today

About Kasam Selimi

Check Also

“Për ta kuptuar Shqiponjën dykrenore, vizitojeni Shqipërinë”, sugjerimi i “shqiptaro-zviceranit” për zviceranin e “vërtetë”

St. Gallen, më 7 Korrik 2018 Debatet, diskutimet, kundërshtimet por edhe mbështetja për çështjen e …