Breaking News
Home / Lajme / Denis Agushi kalon në ekipin e parë të FC Rapperswil-Jonas

Denis Agushi kalon në ekipin e parë të FC Rapperswil-Jonas

Rapperswil-Jona, më 17 Korrik 2018

Mesfushori shqiptar, Denis Agushi është promovuar në ekipin e parë të FC Rapperswil-Jonas, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

19 vjeçari nga Reçaku, pikërisht në Rapperswil-Jona e ka nisur karrierën si futbollist.

Për ekipin nga St. Galleni që garon në Ligen e Dytë të Zvicrës, luajnë edhe katër futbollistë tjerë shqiptarë, Egzon Kllokoqi, Egzon Shabani, Ilir Zenuni dhe transferimi më i ri, Genc Krasniqi.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

984 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Juniorët C të FC Prishtinës së Bern-it të dytët në “Bachmann Cup 2019”, pa humbje dhe pa asnjë gol të pranuar

E Diel, me 13 Janar 2019 Ekipi i Juniorëve C të FC Prishtinës së Bernit …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: