Breaking News
Home / Lajme / Shani Tarashaj rikthehet te FC Grasshoppersi në Cyrih (Video)

Shani Tarashaj rikthehet te FC Grasshoppersi në Cyrih (Video)

 

Cyrih, më 19 Korrik 2018

Mesfushori sulmues, Shani Tarashaj është rikthyer në klubin ku e ka nisur edhe karrierën, te FC Grasshoppersi i Cyrihut, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

23 vjeçari me prejardhje nga Prizreni, me ekipin më të suksesshëm në Zvicër, FC GC-në ka nënshkruar një Kontratë njëvjeçare huazimi, me opsion për ta blerë.

Tarashaj ka dalur nga shkolla e futbollit e FC Grasshoppersit. Në vitin 2016 u transferua në Premier Lige, te FC Evertoni, për t’u rikthyer sërish të GC-ja dhe më pas sërish u huazua, por në Gjermani te Eintracht Frankfurti.

@Kasam Selimi @RadioVala.com @Albsport.ch

Foto: Facebook

 841 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Zejdan Alili, futbollist në Gjermani, flet për emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim (26) bashkëbisedim me Zejdan Alilin, Futbollist në SV 1950 Büchelberg e.V. …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: