Breaking News
Home / Lajme / Ronaldo vendos rekordin e parë tek Juventusi

Ronaldo vendos rekordin e parë tek Juventusi

Cristiano Ronaldo akoma nuk ka zbritur në fushën e blertë për të luajtur me fanellën e Juventusit, por pavarësisht kësaj ai ka vendosur rekordin e tij të parë si bardhezi.

Pesë herë fituesi i “Topit të Artë” ka marrë plot 11.772. 356 like në rrjetin social “Instagram” me fanellën e Juventusit, duke e bërë atë postimin e katërt më të popullarizuar të të gjitha kohërave. Ky postim kalon njoftimin e lindjes së fëmijës së tij vitin e kaluar, ndërkohë që rekordi mbahet nga postimi i Kylie Jenner që ka një shifër prej 30.9 milionë like në postimin ku njoftoi lindjen e pasardhësit të saj.

Një rekord ky i Ronaldos që pritet të pasoj shumë të tjerë dhe tifozët e Juventusit kanë nisur të besojnë verbërisht.(Burimi:oranews)

1,024 total views, 1 views today

About RADIO VALA Redaksia

Check Also

(Video) Mbi 110 mijë franga ndihma nga klubet shqiptare në Zvicër për Shqipërinë

FC Prishtina Bern, FC Tetova Basel, FC Besa Biel/Bienne, Klubi i Motoristëve PLISAT, FC Besa …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: